Одбојкаши Рибнице ове сезоне још не знају за пораз. У комшијском дербију 8. кола „БПШ суперлиге“, Краљевчани су на свом терену убедљиво савладали Раднички из Крагујевца са максималних 3:0 (25:21, 25:16, 25:18) и тако на свој бодовни конто уписали и осму првенствену победу.

Питање победника практично се није постављало ниједног тренутка. Краљевчани су надиграли комшије у свим сегментима одбојкаше игре и тако са стопроцентним учинком задржали лидерски позицију на табели, док су се гости узалуд надали да ће „мускетари“ имати лош дан и да ће направити изненађење крај Ибра.

Настављајући жесток ритам утакмица, одбојкашима Рибнице у среду предстоји реванш меч четвртфинала националног Купа у Нишу против истоимене екипе. У првој утакмици Краљевчани су славили после велике борбе са 3:2, па их очекује тежак задатак уколико желе пласман у полуфинале. Према правилима, ако ривали после две утакмице буду имали по једну победу, у полуфинале ће се пласирати екипа са бољим сет или поен количником, а уколико и то буде изједначено, одлука о полуфиналисти пашће у „златном сету“.

После обавеза у Купу, у наставку првенствене трке за бодове, краљевачке „мускетаре“ наредног викенда очекује гостовање Борцу у Старчеву.