Одбојкаши Рибнице уписали су 11. овосезонску првенствену победу. У 16. колу националног шампионата – „Банка поштанска штедионица Суперлиге“, Краљевчани су вечерас на паркету нове хале спортова са 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 20:25, 15:13) победили Млади радник из Пожаревца.

Краљевчани су до тријумфа стигли после велике борбе умало прокоцкавши предност од 2:0 у сетовима. У одлучујућем, петом сету популарни „мускетари“ су имали више живаца и тако уписали два бода на свој салдо, док је Пожаревљанима припао један бод као слаба утеха јер су били на прагу великог преокрета.

Овом победом Краљевчани су готово обезбедили другу позицију на крају лигашког дела такмичења, али су уједно направили и добру увертиру пред реванш меч полуфинала националног купа, наредног уторка против Партизана.

Рибница у борби за финале на свом терену брани победу од 3:2 остварену против црно-белих у Београду. Према пропозицијама Куп такмичења, уколико ривали после две утакмице буду имали по једну победу, у финале ће се пласирати екипа са бољим сет или поен количником, а уколико и то буде изједначено, одлука о финалисти пашће у такозваном златном сету.

А, у наставку порвенствене трке за бодове, у наредном 17. колу Рибница гостује Радничком у Крагујевцу.