жкк#краљево

РАДИВОЈ КОРАЋ – КРАЉЕВО 73:76 (21:15, 11:17, 19:13, 22:31)

Кошаркашице Краљева победиле су у изузетно драматичном финалу Купа „Милан Цига Васојевић“ у Сурдулици екипу Радивоја Кораћа и освојиле први сениорски трофеј у историји клуба!

Изузетно тврдо финале од првцог минута донело је доста узбуђења. Нешто боље је меч отворио Кораћ, који је после тројке Вукосављевић у 4. минуту повео 9:4. Наставиле су Београђанке у одличном ритму, Краљевчанке није служио шут, па је после тројке Селаковић у 6. минуту било 16:8, после нове тројке Вукосављевић и 21:12 два минута касније, а истом мером је узвратила Гобељић за 21:15 на крају прве четвртине.

На старту друге деонице одлична Гобељић је везала још пет поена, заокружила своју серију 8:0 и смањила на 20:21. Повело је први пут Краљево у 12. минуту после поена Рачић (22:21), а Кораћ је три минута био без коша, свце док то није исправила Томашевић са четири везана поена (25:22), а нешто касније и тројком (30:25). У врло жестоком ритму, са доста промашаја на обе стране, Београђанке су до полувремена држале „плус три“, да би после тројке Стојчић на полувремену било нерешено – 32:32.
Изједначен је био почетак трећег периода, играло се кош за кош, па је у 25. минуту било 41:41. У изузетно брзом ритму, повео је Кораћ у 28. минуту 49:43 и до краја четвртине успео да одржи ту предност од шест поена – 51:45.

Велику енергију су приказале кошаркашице Кораћа на старту последњег периода. Погодила је Вукосављевић тројку за „плус девет“ (54:45), али се Краљево није предавало, а после тројке Рачић, двојке Хил и тројке Стојчић потпуно се вратило у игру – 55:56, 35. минут. Међутим, Београђанке су одговориле мини серијом 5:0, па Краљево са 4:0 и четири минута пре краја је све било отворено – 61:59. Уследило је неколико промашаја на обе стране, да би Американка Луис донела Краљеву предност 65:63 на 2:29 пре краја. Поново је Стојчић погодила, а онда и Луис за 71:67 на 55 секунди пре краја. Узвратила је невероватном тројком Вукосављевић, али је Рачић погодила уз фаул на 22 секунде пре краја за великих 74:70. Покушао је Кораћ, али је Хил пресекла лопту и феноменална Рачић још једном поентирала. Смањила је Томашевић тројком на 73:76 пет секунди пре краја. Поново је Кораћ дошао до лопте, већ је трајало славље Краљевчанки када је Ристић погодила тројку са више од пола терена, али је истекло време и кош није признат, па је Краљево освојило први Куп у историји клуба.